جشنواره ستارگان روابط عمومی

نام رویداد : جشنواره ستارگان روابط عمومی
مخاطبان : روابط عمومی سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی
تاریخ شروع رویداد : ابان ماه
آدرس وب سایت :  www.armanpr.com

بی تردید، نامگذاری روزی به نام “روابط عمومی” ، از یکسو مبین اهمیت استراتژیک و راهبردی آن هم در حوزه حیات اجتماعی و حیات سازمانی بوده و از سوی دیگر، موکد لزوم نکوداشت حرفه روابط عمومی به عنوان حرفه ای ارزشمند ، اثر بخش ، راهگشا و قابل احترام است.  ۲۷ اردیبهشت”روز روابط عمومی” ، روز تکریم خوبی ها ، فضایل اخلاقی ، ارتباطات علمی و انسانی ، و روز تقدیر از افراد حقیقی و حقوقی است که با تلاش خود ، روابط عمومی ایران را به سن تکلیف و بلوغ سوق داده اند و با صبر و شکیبایی و ارائه طریق، آن را به سمت شکوفایی ، سرآمدی و سرافرازی رهنمون ساخته اند و از هیچ کوشش و تلاشی برای موفقیت این حرفه دریغ نمی کنند. ما در این روز ، بنا داریم تا با هم و با کمک هم ، از همراهان هنر هشتم در هرسال، قدرشناسی و قدردانی کنیم و این تلاش ها را محترم شمرده و به شکرانه آن دور هم جمع شویم و برای سرافرازی بیشتر آن ، پیمانی جدید رقم بزنیم و زمینه تداوم آن ها را مهیا کنیم. بی تردید ، توسعه روابط عمومی در ایران، مرهون تلاش های تلاشگرانی است که بی دریغ و با عشق و علاقه ، برای اعتلای حرفه خویش اهتمام ورزیده اند. ۲۷ اردیبهشت روز تقدیر از همت عالی است و روز پاسداشت سنت حسنه تکریم و تقدیر، و ما امسال با هم این روز را در روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ) در آستانه روز روابط عمومی ( گرامی می داریم و از این مناسبت در سال ۱۳۹۷ برای بررسی نحوه سامان بخشی افکار عمومی و مواجهه با آن صحبت می کنیم به این دلیل که پساز اعتراضات دی ماه سال ۱۳۹۶ ، وزارت کشور یکی از عوامل بروز آن را ضعف در مدیریت افکارعمومی عنوان کرد و از آنجا که این وظیفه، رسالت اصلی روابط عمومی هاست، سپس، تبیین آن می تواند در ترسیم نحوه عمل مناسب در این خصوص موثر واقع شود

اخبار جشنواره ستارگان روابط عمومی

جوایز این رویداد

ستاره علمی : نویسنده ای که بیشترین آثار علمی را درحوزه روابط عمومی خلق کرده باشد .

ستاره جوان علمی

ستاره علمی استانی

ستاره روابط عمومی ملی :  “ستاره روابط عمومی ملی” وزارتخانه ، سازمان ، شرکت یا موسسه دولتی یا صوصی است که در کلیه سطوح کاری درخشیده باشد. برای مشارکت در این بخش ارسال اطلاعات مرتبط از جمله سوابق توفیقات ، تشویق از طرف سازمان های مختلف، فهرست عملکرد و ارسال مستندات فعالیت های موثر ضروری است.

ستاره مدیر ارشد : مدیر ارشدی است که ، اهتمام ویژه ای را در حمایت از مدیریت روابط عمومی داشته ، با رسانه ها ، تعامل ویژه ای را رقم زده و به اذعان مدیریت روابط عمومی خود ، از ارتباط مناسبی نیز با همکاران برخوردار است.

ستاره زرین حامی روابط عمومی : ستاره ای است که حمایت بی دریغی از فعالیت های مربوط به حوزه روابط عمومی به عنوان مسئولیت اجتماعی داشته است.

ستاره ارتباطی حوزه دولت : ستاره حوزه دولت ، شخصیت حقوقی دولتی است  با اقدامات مختلف ، زمینه ساز تحول و پیشرفت روابط عمومی و یا بهره گیری از توانایی های ارتباطی برای موفقیت در حوزه تخصصی خود در کشور بوده است.

 ستاره روابط عمومی استانی : روابط عمومی برگزیده خارج از مرکز است که از لحاظ عملکردی و توفیقات کاری ، از درخشش بیشتری نسبت به سایر روابط عمومی
ها برخوردار بوده است .

ستاره طلایی : براساس نظر هیئت داوران و توفیق در کسب بالاترین امتیاز در بین  روابط عمومی ستاره

خواسته های مشتری

Separator-Image-Blue

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

احمد موسوی / مدیر پروژه
نام شرکت