جوایز سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی

جشنواره برترین‌ های روابط عمومي ايران

یکی از بخش‌های مهم رویداد سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی (بخش افتتاحیه و اختتامیه)، معرفی برترین‌های روابط عمومی‌های ایران در رشته‌های مختلف فعالیتی است.

«دبیرخانه جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران» با هدف ارتقاي دانش دست‌اندرکاران روابط عمومي، معرفي الگوهاي موفق، شناسايي نقاط ضعف و قوت، معرفي و شناسايي استعدادها، ايجاد رقابت سالم، تشويق و ترغيب به امر فعالیت علمی- تخصصی در روابط عمومي و نيز كمك به ارتقاي كيفي فعالیت‌های روابط عمومي در كشور، پانزدهمین دوره جشنواره برترین‌های روابط عمومي ايران را در روز سه شنبه 14 آبان ماه سال جاري برگزار خواهد كرد.

لذا در صورت تمايل، روابط عمومي دستگاه‌های اجرايي، سازمان‌ها، بانک‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی و غیردولتی و خصوصی برای شركت در اين بخش، می‌توانند بر اساس طبقه‌بندی آثار و مقررات مربوط اقدام كنند :

 

طبقه‌بندی آثار

در پانزدهمین جشنواره، به‌منظور امكان معرفی و تقدير در زمينه‌ هاي مختلف، آثار ارسالي در 7 رشته عمومی به شرح زیر طبقه‌بندي شده‌اند تا بررسي دقيق‌تر و علمي صورت پذيرد :

جوایز سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی

برنامه‌ ریزی ارتباطی

برنامه‌ ریزی ارتباطی و پیوست‌ های ارتباطی به عبارتی برنامه عملی سالانه یا بلند مدت و برنامه‌های ارتباطی در اهداف و موضوعات مختلف شماست .

شاخص‌های ارزیابی :

ساختار برنامه عمل، مقدمه و منطق برنامه، توجه به زمان‌بندی، تکیه بر نظریه‌های ارتباطی، بودجه‌ریزی مناسب، توجه به اهداف سازمان، تکیه بر پژوهش ارتباطی و نتایج آن‌ها، پیش‌بینی کاربرد ابزارها و روش‌های ارتباطی مختلف و مشخص بودن روش اثرسنجی

ارتباطات مردمی

اگر ارتباطات مردمی برایتان بسیار حائز اهمیت است پس حتما باید نکات زیر را رعایت کنید . در صورتی که موارد زیر را به دقت انجام داده اید می توانید یکی از کاندیداد های ما بر دریافت جایزه ارتباطات مردمی باشید .

شاخص‌های ارزیابی :

اختصاص فضای مناسب فیزیکی برای ارباب‌رجوع، راهنمایی مناسب مراجعان، پاسخگویی نظام‌مند و سریع به نامه‌های مردمی، نظرسنجی از مراجعان، تقدیر از همکاران پاسخگو و همراه با مراجعان ، ایجاد امکانات پاسخگویی اینترنتی به مردم

برترین های روابط عمومی ایران

مديريت راهبردی

مدیریت راهبردی به عبارتی زنجیره مدیریتی سازمان شماست که در هر ارگانی باید به بهترین شکل ممکن عملیاتی شود . راهبرد ها و اهداف زیر می تواند روابط عمومی سازمان شما را برگزیده ، جشنواره برترین های روابط عمومی ما کند .

شاخص‌های ارزیابی : 

توجه به آموزش تخصصی همکاران، اصلاح ساختار روابط عمومی، برون‌سپاری فعالیت‌ها، افزایش اعتبارات روابط عمومی، رعایت قاعده چهارمرحله ای در فعالیت‌های روابط عمومی، ایجاد سیستم ارتباطی، جذب نیروهای متخصص، ایجاد نظام جامع و نهادهای ارتباطی درون‌سازمانی

ارتباطات رسانه‌ ای

تمامی فعالیت های شما در مطبوعات را ارتباطات رسانه ای نامگذاری کرده ایم . اگر احساس می کنید در این شاخه فعالیت های شاخصی را داشتید حتما در این شاخه از جشنواره برترین های روابط عمومی ایران شرکت کنید .

شاخص‌های ارزیابی : 

تعامل رسانه‌ای مناسب با رسانه‌ها، تکریم خبرنگاران، استفاده از قابلیت‌های رسانه‌های متعدد، رعایت قواعد علمی در تنظیم خبر، گزارش مطبوعاتی و مقاله مطبوعاتی، تنظیم و ارسال قالب‌های تحلیلی به رسانه‌ها، نگاه جامع به قابلیت‌های رسانه‌ای موجود و بهره‌برداری از آن‌ها بر اساس اولویت‌بندی، داشتن تحلیل رسانه‌ای، تقویم و راهبرد و خط‌مشی رسانه‌ای.

برترین های روابط عمومی ایران

ارتباطات دیجیتال و مجازی

تمامی فعالیت های سازمان شما در بستر وب ، مخابرات ، دیجیتال و الکترونیک که در نهایت منجر به بهبود فعالیت های شما در ارتباطات دیجیتال می شود .

شاخص‌های ارزیابی :

ایجاد وب‌سایت، خبرنامه الکترونیکی، نظرسنجی الکترونیکی، ارسال پیامک، پادکست، ویدئو کنفرانس، ویدئو کست، مولتی‌مدیا، ایجاد وبلاگ سازمانی، ایجاد پورتال، خدمات و امکانات، تعداد کامنت ها، ارسال خبرنامه RSS، تعداد لینک‌های ثابت و غیرثابت و صفحه‌آرایی و لوگوی مناسب، نمایش آمار بازدیدکنندگان، نظر دادن درباره صفحات جستجو پذیری، وب 2 و وب 3 و بروز بودن، سبک نوشتاری و ادبیات

پژوهش های ارتباطی

به اعداد و ارقام و تدوین استراتژی صحیح طبق اطلاعات ارزیابی شده اهمیت می دهید ؟؟؟ تحقیق و توسعه برای شما در الویت است ؟  پس شما هم می توانید یکی از کاندیدا های ما در بخش پژوهش های ارتباطی باشید  .

شاخص‌های ارزیابی :

رعایت ساختار گزارش پژوهشی ، نمونه‌گیری آماری، توصیف و تحلیل مناسب داده‌ها، روش‌شناسی مشخص، استنباط آماری، ارائه راهکار

ارتباطات فرهنگی

اگر در کسب و کارتان در کنار کسب درآمد به فکر فرهنگ سازی و بهره بردن از آن هستید پس شما هم می توانید از کاندیدا های جشنواره برترین های روابط عمومی ایران باشید .

شاخص‌های ارزیابی : 

استفاده از ابزارها و روش‌های متنوع و مختلف در آگاه‌سازی و تلاش برای ایجاد عقیده و رفتار خاص، مطالعه دیدگاه‌های مخاطبان هدف برای تنظیم راهبرد، تغییر نگرش و رفتار، تأثیرگذاری رسانه‌های کاربردی برای فرهنگ‌سازی، استمرار و تکرار مناسب اطلاع‌رسانی

مزایا حضور سازمان شما در بخش رقابتی ( جشنواره برترین های روابط عمومی ایران )

 • ارسال تقديرنامه به كليه شرکت‌کنندگان در جشنواره
 • اهداي لوح سپاس،‌ تنديس جشنواره و جايزه به برگزيدگان
 • ارایه گواهینامه بین المللی و معتبر
 • ممیزی روابط عمومی سازمان شما
 • رقابت با روابط عمومی سازمان ها
 • ایجاد اعتبار و ارزش و ثبت کار های انجام شده در سازمان شما
 • امکان استفاده مطبوعاتی و خبری از جوایز دریافت شده در صورت برنده شدن در هر کدام از شاخص ها
 • تشخیص نقاط قوت و ضعف سازمان شما

تبصره

 1. روابط عمومی‌ها، بايد حواله بانكي را نيز همراه با مدارك ارائه كنند.
 2.  لطفاً در هر زمينه، بيش از دو اثر ارسال نشود.
 3.  آثار ارسالي عودت داده نمي‌شود.

ارسال آثار به صورت اینترنتی

1 - آثار ارسالي روابط عمومي‌ ها بايد بر اساس ملاك ها و شاخص‌ های مندرج در سایت و به‌صورت تفکیک‌ شده براي هر يك از بخش‌ها باشد . برای مثال در شاخه ارتباطات دیجیتال در بخش وب سایت باید از خدمات خود عکس گرفته در فولدری با نام ارتباطات دیجیتال آن را ایجاد کنید سپس آن را با استفاده از نرم افزار Winrar با فرمت Zip فشرده کرده و آن را از طریق فرم ارسال آثار برای دبیرخانه ارسال کنید .

2 - در اين دوره از جشنواره، آثاری مورد بررسی قرار می‌گیرند كه از اول مهرماه سال 1397 تا بیستم مهرماه سال 1398 تولید شده باشند .

3- روابط عمومي وزارتخانه‌ها ، سازمان‌ها و ارگان‌ها براي شهريه ثبت‌نام و ارزیابی حداكثر دو اثر در هر رشته، بايد مبلغ  600 هزار تومان به حساب دبیرخانه جشنواره واريز كنند که پس از انتخاب تعداد آثار مبلغ را به صورت اینترنتی می توانید پرداخت کنید .

4 - به‌منظور ايجاد ارتباط مؤثر ، همچنين رفع نقايص احتمالی آثار ارسالی ، روابط عمومی ها بايد يك نفر را به‌عنوان نماينده تام‌الاختيار به دبيرخانه معرفی كنند که در فرم ارسال آثار باید اطلاعات شخص وارد شود .

6- مهلت ارسال آثار حداكثر تا بیستم مهرماه سال 1398 خواهد بود ، لیکن ارسال آثار از هم‌اینک امکان‌پذیر است .

7- دفاتر روابط عمومي وزارتخانه‌ ها ، سازمان‌ها ، شرکت‌ها و ساير نهادها و ارگان‌ ها و متقاضيان شرکت در جشنواره لازم است مدارك و آثار خود را به نشاني دبيرخانه جشنواره ارسال كرده و رسيد تحويل مدارك را دريافت كنند.

ارسال آثار به صورت فیزیکی

1 - آثار ارسالي روابط عمومي‌ ها بايد بر اساس ملاك ها و شاخص‌ های مندرج در سایت و به‌صورت تفکیک‌ شده براي هر يك از بخش‌ها باشد بنابر این با ساخت فولدر مربوطه آن را در یک سی دی رایت کرده و به آدرس تهران میدان توحید خیابان شهید طوسی پلاک 100 واحد 3 ارسال بفرمایید .

2 - در اين دوره از جشنواره، آثاری مورد بررسی قرار می‌گیرند كه از اول مهرماه سال 1397 تا بیستم مهرماه سال 1398 تولید شده باشند .

3- روابط عمومي وزارتخانه‌ها ، سازمان‌ها و ارگان‌ها براي شهريه ثبت‌نام و ارزیابی حداكثر دو اثر در هر رشته، بايد مبلغ  600 هزار تومان به حساب دبیرخانه جشنواره واريز كنند . مراحل پرداخت و پیگیری به صورت فیزیکی را می توانید از طریق تماس با موسسه و پیگیری از طریق کارشناسان اقدام کنید .

حساب جاری همراه شماره 32739412 بانک رفاه به نام موسسه روابط عمومی آرمان  نشانی: تهران- خیابان توحید- خیابان شهید طوسی- پلاک 100- طبقه دوم- واحد 3 تلفن: 60- 66564458

4 - به‌منظور ايجاد ارتباط مؤثر ، همچنين رفع نقايص احتمالی آثار ارسالی ، روابط عمومی ها بايد يك نفر را به‌عنوان نماينده تام‌الاختيار به دبيرخانه معرفی كنند .

5 ـ لازم است همراه آثار ارسالی ، برگ درخواست شركت در جشنواره تكميل و ارسال شود

دانلود برگه درخواست شرکت در جشنواره

6- مهلت ارسال آثار حداكثر تا بیستم مهرماه سال 1398 خواهد بود ، لیکن ارسال آثار از هم‌اینک امکان‌پذیر است .

7- دفاتر روابط عمومي وزارتخانه‌ ها ، سازمان‌ها ، شرکت‌ها و ساير نهادها و ارگان‌ ها و متقاضيان شرکت در جشنواره لازم است مدارك و آثار خود را به نشاني دبيرخانه جشنواره ارسال كرده و رسيد تحويل مدارك را دريافت كنند.

جوايز و نشان‌ های تقدير جشنواره برترین‌ های روابط عمومي ایران

عنوان برگزيده نحوه تقدير
مدير ارتباط گستر لوح سپاس
روابط عمومي برتر لوح سپاس/تنديس/ 150 هزار تومان هدیه
نشان افكار عمومي (خط کش طلایی) * نشان لوح سپاس
نشان فرهنگ نشان لوح سپاس
نشان اخلاق نشان لوح سپاس
نشان خلاقیت نشان لوح سپاس
نشان مسئولیت اجتماعی نشان لوح سپاس
كارشناس برتر روابط عمومي لوح سپاس + 150 هزار تومان هدیه
مدیر برتر روابط عمومی لوح سپاس+ 150 هزار تومان هدیه

 

 • نشان افکار عمومی به نهادی اعطاء می‌شود که حداقل 10 پروژه افکار سنجی را در طول سال اجرا کرده و به طرق مختلف بر کاربرد نتایج آن‌ها تأکید می‌ورزد.