جشنواره تبلیغات ایران

جشنواره تبلیغات ایران

امروزه نقش و اهمیت تبلیغات در پیشبرد اهداف سازمان¬ها و شرکت¬ها، ازجمله بانک¬ها و بیمه¬ها و سازمان‌های پیشرو که بر کسب سهم بیشتر از بازار مالی و تجاری تأکید دارند، بر کسی پوشیده نیست. درواقع، هر روز جایگاه تبلیغات در دنیای اطلاع‌رسانی، کسب‌وکار و فعالیت‌های ترویجی، پررنگ‌تر و قوی‌تر می‌شود.
بر این اساس، بنگاه‌های اقتصادی و مؤسسات خدماتی و تولیدی، پیوسته در راستای اثربخش کردن تبلیغات و تنوع بخشیدن به روش‌های آن تلاش می‌کنند. در کشور ما طی سال‌های اخیر، توجه به تبلیغات، گسترش‌یافته و بانک‌ها، مؤسسات اعتباری و بیمه‌ها و سایر سازمان‌های پیشرو، سالانه حداقل حدود 12 هزار میلیارد تومان صرف فعالیت‌های تبلیغاتی خود می‌کنند. اگر این رقم شایان توجه در مسیر صحیح و با استفاده از روش‌های نوین، خلاق و اثر¬بخش و در قالب کمپین‌های علمی تبلیغی، صرف نشود، نه‌تنها بهره‌وری لازم را نخواهد داشت، بلکه منابع مالی هنگفتی را بدون ایجاد ارزش‌افزوده، هدر خواهد داد.
بنابراین، به نظر می‌رسد برپایی "جشنواره تبلیغات ایران" با رویکرد انتخاب آثار فاخر، جذاب، اثربخش و خلاق، از یک‌سو به تقویت تبلیغات در ابعاد ساختاری و محتوایی کمک خواهد کرد و از سوی دیگر زمینه‌های مناسبی برای رتبه‌بندی شرکت‌های تبلیغاتی و نیز تعامل مناسب بین آن‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی تولیدکننده اقلام تبلیغاتی به دست خواهد داد.
نکته حائز اهمیت دیگر آنکه چهارمین دوره جشنواره تبلیغات ایران در بخش ویژه خود، فعالیت¬های تبلیغاتی مرتبط با تولید کالای ایرانی را به طور خاص و با توجه به سیاست¬های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موردتوجه قرار خواهد داد.
امید آنکه این حرکت علمی – فرهنگی و هنری، گامی ثمربخش برای اعتلای تبلیغات در کشورمان باشد.