“چالش کرونا را به فرصت تبدیل کنیم”

همکاران گرامی! (که من افتخار آشنایی با شما را دارم) دوستان عزیز! به همه کارگزاران روابط عمومی و ارتباطات ایران به خاطر برگزاری این رویداد مهم تبریک عرض می‌کنم.

به نمایندگی از انجمن بین المللی روابط عمومی و تمام اعضای آن در سراسر جهان، سلام و احترام صمیمانه خود را به شما تقدیم می کنم، برای دهه ها، انجمن بین المللی روابط عمومی و جامعه روابط عمومی ایران، دارای ارتباط طولانی و مثمرثمری هستند، برای مثال ایپرا برگزاری سمپووزیوم بین المللی روابط عمومی در ایران را از سال 1385 مورد حمایت قرار داده است.

صحبت درباره ارتباط برای ما، کارگزاران روابط عمومی و ارتباطات، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، هیچ چیز برای ما مهمتر از این مطلب نیست که به هم وصل شویم، دارای شبکه ارتباطی باشیم و بدانیم همکاران ما در سراسر جهان چه می کنند، هنگامی که چالش های پیش روی ما و حرفه ما، در حال افزایش است؛ این موضوعات، اهمیت ویژه ای می یابند، چرا که ما باید درباره چالش ها صحبت کنیم.

ما در برهه فوق العاده ای از زمان زندگی می کنیم که جهان متصل شده به هم، به صورت دیجیتالی تغییر می کند و انتظار می رود تا سال 2025 که همه دستگاه های متصل در سراسر جهان با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و باعث ایجاد داده ها می شوند، به 10 برابر جمعیت جهانی یا 75 میلیارد دستگاه برسد، این دموگرافیک اطلاعات با شیوع پاندمی Covid-19 به شدت تسریع شده است.

بادگیری کلیدی از Covid-19 استفاده از ماسک، حفظ فاصله و جلسه آنلاین نخواهد بود، ماندگارترین میراث Covid-19 این حقیقت خواهد بود که ما دیگر به حالت نرمال بر نمی گردیم؛ زیرا از این به بعد نرمال، یک معضل خواهد بود.

به یاد داشته باشید که در دهه قبل، روابط عمومی سرآمد با رویکردهای ارتباط از بالا به پایین با هدف آگاهی عمومی و حضور تعریف می شد، اما، امروز، در جهانی زندگی می کنیم که مردم انتظار رویکرد شخصی، داشتن هدف در کار به جای نتایج تجاری، توجه به پاسخگویی سازمانها به جهان امروز را دارند و شرکتها و برندهای معروف به این موضوع تأکید دارند که آنچه که آنها می گویند، باید انجام شود، بنابراین مردم، ارتباط قوی بین گفتن و عمل کردن را درخواست می کنند.

در حال حاضر کمپین های روابط عمومی که به عنوان بخشی از برنامه جایزه جهانی انجمن بین المللی روابط عمومی مورد توجه قرار گیرد، دقیقاً بر همین موضوع متمرکز شده است که جوایز را به ارزشهای متقابل پذیرفته شده، حقیقت و همدلی اعطاء کنیم.

اینها همه نشان می دهد که نقش ما به عنوان کارگزار روابط عمومی و ارتباطات در حال تکامل است، امروز بهترین موقعیت را داریم تا چالش ها را به فرصت تبدیل کنیم. زیرا دست اندرکاران روابط عمومی در تقاطع بین گفتن و انجام دادن زندگی می کنند، این وظیفه است که ارتباط بین گفتن و انجام دادن را با ارتباطات و کمپین های روابط عمومی که مبتنی بر هدف، اعتماد و اخلاق است، تقویت کنیم.

این به ما کمک می کند تا تغییر زمان را رهبری کنیم، استانداردهای حرفه خود را بالا ببریم و آینده بهتری را که همه آرزو آن را داریم، ایجاد کنیم.

در پایان، می خواهم خبر خوشی را به این سمپوزیوم بدهم که واکسنی پیدا شده که حدود 90 درصد بر بیماری Covid-19 موثر است که این نشانه خوبی را برای آینده نشان می دهد.