سمینار

برگزاری گردهمایی ها

"موسسه روابط عمومی آرمان" با بیش از 20 سال سابقه برگزاری گردهمایی های مختلف داخلی و بین المللی، امروزه یک نهاد مجرب و عالم در برگزاری انواع گردهمایی بحساب می آید، گردهمایی هایی مثل آیین تقدیر از سرآمدان، سمپوزیوم ها، جشنواره ها و... که هر کدام، تجربه ما در پردازش و اجرای آن افزوده است.

انواع گردهمایی

شناخت تفاوت بین انواع گردهمایی ها و کاربرد صحیح ان ها مهم است، برای مثال ما شاهد کاربرد عناوین همایش، سمینار، کنفرانس، سمپوزیوم، اجلاس، نشست، سمینار و... هستیم، در حالی که نام یک گردهمایی باید با استدلال و مطابق با تعریف های علمی موجود انتخاب شود.

براساس مطالعات تیم کارشناسی موسسه روابط عمومی آرمان، گردهمایی را می توان به انواع زیر طبقه بندی کرد:

1-سمینار: که به منظور طرح یک چند مسئله مهم با حضور جمع بیشتری از افراد که در یک محل جمع می شوند، برگزار می شود.

2-کنفرانس: که معمولاً برای طرح یک موضوع علمی و بیان آن برای دیگران برگزار می شود و معمولاً اجتماع آن، جمعی از متخصصان مرتبط با موضوع کنفرانس است.

3-کنگره: یک کلمه فرانسوی که به معنی اجتماعی از آگاهان، صاحبنظران و دانشمندان برای بحث و گفت و گو پیرامون یک موضوع یا مسئله، برگزار می شود.

4-سمپوزیوم: کلمه یونانی به معنای تلویحی دوره هم جمع شدن که معمولاً افراد حاضر در آن متخصص بوده و درباره یک موضوع کاملاً تخصصی صحبت می کنند و معمولاً پیشنهاد و ایده های جدیدی را مطرح می کند، از ویژگی های سمپوزیوم، تمرکز بر یک موضوع خاص است، ویژگی دیگر سمپوزیوم، فراهم ساختن، امکان بحث و صحبت کردن برای شرکت کنندگان در این نوع گردهمایی است.

5-کنوانسیون: همایش ملی یا بین المللی که شامل شکل های مختلف بحث و گفتگو که معمولاً برای موضوعات سیاسی کاربرد دارد.

6-جشنواره یا فستیوال: به گردهمایی هایی اطلاق می شود که روح شادمانی و سرور بر آن حاکم باشد.

"موسسه روابط عمومی آرمان" از ابتدای اندیشه برگزاری همایش با شما خواهد بود و نگاه پروژه ای به آن خواهد شد، از فلسفه برگزاری تا سنجش اثربخشی گردهمایی.

گردهمایی آنلاین

-وبینار، امروزه به مدد تکنولوژی، می توان انواع گردهمایی ها را در بستر مجازی به عنوان یک رویکرد آنلاین برگزار کرد، وبینار در واقع، گردهمایی آنلاین است که در محیط وب و با استفاده از اینترنت به شکل زنده، تعاملی و دو طرفه در یک زمان مشخص برگزار می شود.

گردهمایی؛ پروژه کامل

 

در طراحی یک گردهمایی، باید از نقطه صفر شروع کرد و به این سئوالات به عنوان تشخیص اولیه پاسخ داد:

-دلیل برگزاری گردهمایی چیست؟

-کی و کجا برگزار شود؟

-اهداف اصلی و فرعی آن کدامند؟

-موضوع گردهمایی چیست؟

-مخاطبان آن چه کسانی هستند، و دلیل حضور آن ها چیست؟

-سطح برگزاری از اینکه منطقه ای، ملی و بین المللی باشد، چگونه تعریف شده است؟

-به بخش های جنبی نیاز دارد یا نه؟ و در صورت نیاز چه بخشهایی...؟

و...

ما به عنوان "موسسه روابط عمومی آرمان" پاسخ به این سئوالات و سایر پرسش های دیگر را در قابل یک پروژه تعریف می کنیم که در واقع صفر تا صد یک گردهمایی را در بر می گیرد و سپس سازماندهی لازم را برای اجرایی کردن آن شکل می دهیم.

ساختار لازم برای برگزاری گردهمایی

"موسسه روابط عمومی آرمان" با سالها تجربه در این زمینه براین باور است که یک ساختار سازمانی برای برگزاری گردهمایی با پیروی از کم و کیف آن شکل می گیرد و می توان رئیس، دبیر اجرایی، دبیر علمی، مسئول روابط عمومی، مسئول تدارکات و پشتیبانی، دبیر تشریفات و دبیر پذیرش، استقبال و بدرقه باشد، باید همه کارهای لازم برای برگزاری یک گردهمایی در قالب چک لیست گردهمایی توسط دبیران، مرور و پیگیری شود تا گردهمایی بدون نقص و عیب برگزار شود.

سنجش اثربخشی

"موسسه روابط عمومی آرمان" بر این باور است که با خاتمه یک گردهمایی و برگزاری مراسم اختتامیه، کار آن پایان نمی پذیرد، و در این مرحله که باید اثربخشی و میزان موفقیت گردهمایی، مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد، مرحله مهمتری است، ما در این کار نیز شما را یاری خواهیم داد.

البته به یاد داشته باشیم، یکی از این عوامل عمده در این زمینه، معیار هزینه – فایده است، یعنی بودجه ریزی یک گردهمایی اهمیت بسیاری دارد.