15 آذر, 1399 0 دیدگاه

بیانیه تهران درباره تأثیر کروناویروس بر ساختار و عملکرد روابط عمومی

دبیرخانه سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، متن نهایی بیانیه تهران را دربراه رئوس دستاوردها و نتایج بررسی تأثیرات کورنا ویروس بر ساختار و عملکرد روابط عمومی را منتشر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

کروناویروس که تقریباً از 9 ماه پیش به عنوان یکی از پاندمی‌های مهم تاریخ بشر ظاهر شده، طی مدت مذکور، تأثیر شگرفی بر همه ابعاد زندگی در همه سطوح بر جای گذاشته است.

بدیهی است روابط عمومی نیز به عنوان هنر، دانش و مهارت و یکی از کارکردهای مهم مدیریت از این تحولات در امان نبوده است.

بی‌تردید، شناخت این تأثیرات و ابعاد منفی و مثبت آن برای عملکرد بهینه در حالِ حاضر و آینده، بسیار ضروری است و “شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی روابطِ عمومی”، نخستین پاسخ علمی و جهانی به این نیاز است که طی روزهای 21 – 20 آبان ماه 1399 شمسی مطابق با 10 – 11 نوامبر سال 2020 میلادی در تهران به صورت مجازی برگزار شد و با ارائه مقالات و دیدگاه‌های علمی به نتایجی دست یافت.

رئوس مهم‌ترین نتایج و انتظارات این گردهمایی علمی را می توان به شکل زیر فهرست کرد:

1- یکی از نقش‌های مهم روابط عمومی، پی‌ریزی ارتباط پایدار با کلیۀ ذی‌نفعان است که اساس آن در وضعیت‌های عادی شکل می گیرد تا در مواقع بحرانی، از ذخیره و انباشته آن بهره‌برداری شود. بدون توجه به این اصل اساسی، انتظار همکاری و مشارکت در مواقع بحرانی، بیهوده و عبث خواهد بود.

2- استفاده از “الگوی ارتباطات دوسویۀ همسنگ و متقارن”، عاملی مهم در ایجاد “اعتماد” به عنوان سازۀ اصلی سرمایۀ ارتباطی و در نهایت سرمایۀ اجتماعی است، درحالی‌که انتخاب الگوی ارتباطات ناهمسنگ (و غیر دموکراتیک)، عامل مهمی در کاهش و زوال سرمایۀ ارتباطی و اجتماعی است و بدون وجود چنین سرمایه ای، انتظار همکاری مردم در مواقع بحرانی، غیرعقلایی است، با پیروی دائمی از دو اصل صداقت و صراحت با مردم و بهره‌برداری خردمندانه از ظرفیت‌های ارتباطی باید زمینه‌های همکاری مردم و یا مخاطبان را در مواقع بحران مهیا کرد.

3- از تأثیرات مهم کرونا بر روابط عمومی، رخ‌نمایی از اهمیت این حرفه است که بر “همکاری” تأکید می کند و می‌آزمود که حتی در ایام انزوا و قرنطینه، با استفاده از مهارتهای ارتباطی و روابط عمومی، می‌توان در فضای دیجیتال و در عرصه ای به نام “جهان” و همنشینانی هم‌سرنوشت سخن گفت. از این رو، دوره کرونا، دورۀ وقوف بیشتر به اهمیت این حرفه و ظرفیت‌های آن، و دوران پساکرونا، دورۀ تقویت آن خواهد بود و یکی از ارمغان‌های آن، حرکت به سمت ارتباطات دیجیتالی گسترده و دموکراسیِ دیجیتالی است، مشروط بر آن‌که از مهارت‌های لازم در چنین دورانی برخوردار باشیم و ازجمله به روانشناسی و جامعه‌شناسی ارتباطی در وضعیت‌هایی از این گونه وقوف و اشراف لازم را داشته باشیم.

4- روابط عمومی‌ها باید به جدیدترین یافته‌های علمی در حوزه ارتباطات، مخاطب‌شناسی، رسانه‌های نوین و سایر علوم وابسته، مجهز شوند و دانسته‌های خود را به‌منظور کسب آمادگی برای حل و فصل بحران ها روزآمد کنند.

5- روابط عمومی باید قدرت پیش‌بینی بحران‌ها در گونه‌های مختلف را داشته باشد و از هر نظر خود را برای عبور موفقیت آمیز از هر بحرانی آماده کند.

6- تمرین ارتباطات بحران و به طور ویژه در حوزۀ بحران‌های مربوط به سلامت، باید به طور جدی در دستور کار سازمان‌های مسئول قرار گیرد.

7- صداقت و صراحت و اطلاع‌رسانی بهنگام، اصول انکارناپذیر در ارتباطات بحران‌اند، و با هیچ بهانه‌ای نباید مخدوش شوند.

8- عامل کلیدی در موفقیت ارتباطات بحران و کاستن از خسارات و صدمات آن، و جلب مشارکت مردم، وجود اعتماد بین دولت و مردم است و باید برای تحقق این امر، همۀ امکانات از سوی همۀ دولتمردان و روابط عمومی‌ها البته رسانه‌ها به کار گرفته شود.

9- دبیرخانه سمپوزیوم امیدوار است یافته ها و دستاورهای این گردهمایی بتواند روند غلبه بر شیوع کروناویروس در پهنۀ جهان را سرعت بخشد و زمینه‌ساز تقویت جایگاه روابط‌عمومی‌ها در برخورد با انواع بحران باشد.

به امید دیدار در سمپوزیوم هفدهم

26 آبان, 1399 0 دیدگاه

اعتماد اجتماعی، برگ برنده دولت ها در بحران ها

مهمترین دلیل شکست دولت ها در پاندمی آنفولانزای بزرگ، عدم اعتماد ملت ها به آنها بوده، بنابراین برگ برنده آن برای پیروزی در بحران های مشابه، اعتماد اجتماعی بالاست.

هوشمند سفیدی دبیرکل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی در مراسم افتتاحیه این رویداد با اشاره به مطلب بالا گفت: روابط عمومی بحران به عنوان یکی از شاخه های مهم روابط عمومی عملی برای موفقیت در مواقع بحرانی باید در مواقع نرمال و عادی بتواند مقوم سرمایه ارتباطی و اجتماعی در سازمان متبوع باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر دولت ها پاسخگو نباشند و رابطه مبتنی بر صداقت و صراحت با مردم نداشته باشند، در مواقع بحران، امکان همراهی و مشارکت مردم را از دست خواهند داد، به لزوم پس انداز سرمایه اجتماعی تأکید کرد و گفت: وظیفه روابط عمومی، تولید سرمایه اجتماعی نیست، اما می تواند با برقراری روابط پایدار با ذی نفعان به تولید و بازتولید سرمایه ارتباطی بپردازد و سازمان را در مطالعه و اهتمام برای تولید و تقویت سرمایه اجتماعی یاری دهند.

سفیدی این عملکرد روابط عمومی را مشروط به کاربرد الگوی ارتباطات دموکراتیک یا دوسویه همسنگ توسط روابط عمومی ها دانست و گفت: عملکرد روابط عمومی بر پایه مدل غیردموکراتیک، نه تنها سرمایه اجتماعی را توسعه نمی بخشد، بلکه عامل مهم در کاهش آن خواهد بود.

وی بر استفاده از ظرفیت های روابط عمومی برای غلبه بر کرونا ویروس تأکید کرد و اظهار داشت، داشتن آگاهی و شناخت و آشنایی با راه های مشارکت در کارزار عمومی علیه کرونا ویروس کافی نیست، بلکه باید بیشترین تلاش بر متغییر سودمندی ها و منافع مشارکت متمرکز شود و با فعالیت های ارتباطی استاندارد، امکان ناهماهنگی های شناختی در نزد مخاطبان از بین برود.

سفیدی، تأثیر کرونا ویروس بر ساختار و عملکرد روابط عمومی را قطعی توصیف کرد و گفت: عملکرد روابط عمومی تحت تأثیر پاندمی کووید 19 تقویت شده و ساختار آن بر پایه روابط عمومی از راه دور، چابکی و دانش محوری، دچار تحول اساسی خواهد شد.

وی روابط عمومی برتر را دارای فلسفه و بنیاد نظری قوی، اخلاقی و موثر دانست و برونداد و روبنای آن را دارای اقدامات صریح، روشن و دوطرفه و مبتنی بر هم فهمی ارزیابی کرد.

وی در پایان صحبت های خود از انجمن بین المللی روابط عمومی ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، صنعت مس، صنعت فولاد، صنعت بانکداری و سایر صنوف و سازمانها در همراهی با این رویداد قدردانی کرد.

25 آبان, 1399 0 دیدگاه

لزوم اقناع و تغییر نگرش مردم برای مقابله صحیح با کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت همراهی و همکاری روابط عمومی ها در اقناع و تغییر نگرش مردم برای مقابله صحیح با کرونا، گفت: روابط عمومی ها باید با سرعت، دقت و صراحت برای اعتمادسازی در بین مردم با هوشمندی و هنرمندی از انتشار شایعات نادرست در بین مردم که در رگ های جامعه گسترش می یابد و رگ ها را مسدود می کند، نقش و رسالت خود را انجام دهند.

سیما سادات لاری، در شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی که به صورت آنلاین و با موضوع تاثیر کرونا بر عملکرد روابط عمومی ها، برگزار شد، اظهار کرد: دنیای پس از کرونا با قبل از آن متفاوت است. در این شرایط جدید روابط عمومی ‌ها باید با استفاده از شیوه‌ های جدید و نوآورانه برای تغییر نگرش، باور و رفتار مردم در مقابله با کرونا طرحی نو دراندازند.

وی افزود: موضوع این سمینار تاثیر کرونا بر عملکرد روابط عمومی است، چند ماهی است که کرونا بسیاری از ساختارهای اجتماعی و اقتصادی را دگرکون کرده و بیش از همه ارتباطات مردم را تحت تاثیر قرار داده و ارتباطات جامعه پزشکی با مردم، ارتباطات حکومت با مردم، ارتباطات رسانه ها با مردم و ارتباطات مردم با مردم را دچار تغییر کرده است.

وی ادامه داد: نظام های سلامت در بحران کووید۱۹ راهی جز برقراری ارتباط موثر با مردم ندارند، روابط عمومی ها با  پدیده نویی مواجه شده اند که همه را غافلگیر کرده است، بنابراین باید ما هم با شیوه های جدید با مردم ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم اثربخش باشیم و مردم را اقناع کنیم.

وی گفت: در شرایط نگران کننده کنونی که بیماری کووید۱۹ جان مردم را به خطر انداخته برقراری ارتباط موثر با مردم و ارائه اطلاعات درست و آگاهی بخش برای پیشگیری از این بیماری بسیار ضروری است، طولانی شدن این پدیده در این ایام روابط عمومی ها را هم تحت تاثیر قرار داده، در عین حال فرصتی فراهم کرده تا روابط عمومی ها هم فراتر از تبلیغات و ارائه عملکرد سازمان یا یک شخص برای ارتقای جایگاه روابط عمومی گام های جدیدی بردارند.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: با گذشت ماه ها از اپیدمی کرونا هنوز دانسته های ما درباره این بیماری در مقابل نادانسته های ما در کل جهان بسیار ناچیر است و البته انتشار اطلاعات نادرست از طریق رسانه ها به مردم نیز مشکل بزرگی است که باید برای آن چاره ای اندیشیده شود. روابط عمومی ها باید با سرعت، دقت و صراحت برای اعتمادسازی در بین مردم با هوشمندی و هنرمندی از انتشار شایعات نادرست در بین مردم که در رگ های جامعه گسترش می یابد و رگ ها را مسدود می کند، نقش و رسالت خود را انجام دهند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت عنوان کرد: اصلاح این رویه و افزایش اثربخشی روابط عمومی ها در این مسیر کاری نیست که یک شبه انجام شود، بحران کرونا نیز آخرین بحرانی نیست که با آن مواجه هستیم. باید از تجارب گذشته درس بگیریم و برای آینده برنامه های جدیدی طراحی کنیم.

دکتر لاری افزود: وزارت بهداشت از ابتدای اپیدمی کرونا و حتی قبل از آن برای پیشگیری از بیماری ها و آموزش شیوه های صحیح مقابله با ویروس اقدام کرده و اطلاع رسانی گسترده ای انجام داده است که شامل برگزاری نشست های خبری متعدد، تقویت ارتباط با رسانه ها و اقدامات فرهنگی و هنری است، اما هنوز راه درازی در پیش داریم.

وی ادامه داد: جهان امروز با قبل از کرونا تفاوت پیدا کرده است، کرونا روی همه ابعاد زندگی بشر تاثیر گذاشته است. امیدوارم با تمرکز بر نحوه درست مقابله با این ویروس برای اقناع مردم و تغییر نگرش و باور مردم همکاری کنیم به طوری که این تغییر نگرش و باور به تغییر رفتار در جامعه در مسیر پیشگیری و سلامت حرکت کند.

 

25 آبان, 1399 0 دیدگاه

“روابط عمومی هوشمند” می تواند برای غلبه بر کرونا موثر باشد

مسیر ارتباطات جهانی پس از کرونا دستخوش تغییرات اساسی می شود که حرکت در این مسیرهای جدید برگشت پذیر نخواهد بود.

در شانزدهمین سمپوزیوم روابط عمومی ویژه بررسی تاثیر کرونا در ساختار و عملکرد روابط عمومی، با اعلام این مطلب افزود: اهمیت همه گیری این ویروس در جهانی بودن آن است و هرچند در آینده نزدیک از دنیا رخت بر می بندد اما تجارب، درس ها و هشدارهایش برای تمامی جوامع به یادگار می ماند.

رئیس کل بیمه مرکزی با ابراز خرسندی از حضور در شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، تقویت امر برپایی برنامه‌های مجازی را از اثرات مهم این پاندمی ارزیابی کرد و گفت: ویروس کرونا در کنار قربانی های بسیاری که گرفته و همچنان می گیرد قادر است زمینه اتفاقات بزرگ جهانی در رشته های گوناگون نظیر ارتباطات و روابط عمومی ها را فراهم کند.

وی با بیان این مطلب که تلفات کرونا قابل قیاس با قربانیان، معلولان و آسیب دیدگان سوانح رانندگی نیست، خاطرنشان کرد: تصادفات در کشور ما در هر ساعت دو قربانی می گیرند و این در حالی است که متاسفانه هر سه دقیقه یک ایرانی قربانی این ویروس منحوس می‌شوند.

رئیس شورای عالی بیمه ضمن تشریح شرایط حاکم بر رسانه های کشور تصریح کرد: دو اصل سرعت و صحت در امر روابط عمومی ها و اطلاع رسانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر این دو مساله مهم رعایت نشود کانال‌های غیررسمی خبری و اطلاع رسانی می توانند به جو التهاب در جامعه دامن می‌زنند.

دکتر سلیمانی در ادامه سخنان خود روابط‌عمومی‌ها را آیینه تمام نمای عملکرد سازمان‌ها دانست و اظهار داشت: شناسایی زوایای پنهان سازمان‌های ذیربط از ضروریات اطلاع رسانی است و مجموعه روابط عمومی می‌تواند مفاهیم پیچیده و تخصصی را به زبان ساده به مردم منتقل کند.

وی بر لزوم توسعه روابط عمومی هوشمند و همچنین جدیت در ارائه تحلیل‌های موشکافانه، راهگشا و حرفه ای توسط روابط عمومی ها تاکید کرد و گفت: روابط عمومی باید نقش جهت دهی، ارائه راه حل و مشاوره مدیر ارشد سازمان را ایفا کند که ایفای این مسئولیت در بخش ارتباطات الکترونیکی حساس تر و سنگین تر خواهد بود.

دکتر سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: عرضه خدمات و کالا بر عهده سازمان هاست و روابط عمومی انعطاف پذیر و اثربخش باید در بخش ایجاد تقاضا و نیاز سنجی، فعالیت گسترده‌ای داشته باشد.

svetlana_stavreva
24 آبان, 1399 0 دیدگاه

در پیام خانم سوتلانا استاوریوا رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی به سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی تأکید شد

“چالش کرونا را به فرصت تبدیل کنیم”

همکاران گرامی! (که من افتخار آشنایی با شما را دارم) دوستان عزیز! به همه کارگزاران روابط عمومی و ارتباطات ایران به خاطر برگزاری این رویداد مهم تبریک عرض می‌کنم.

به نمایندگی از انجمن بین المللی روابط عمومی و تمام اعضای آن در سراسر جهان، سلام و احترام صمیمانه خود را به شما تقدیم می کنم، برای دهه ها، انجمن بین المللی روابط عمومی و جامعه روابط عمومی ایران، دارای ارتباط طولانی و مثمرثمری هستند، برای مثال ایپرا برگزاری سمپووزیوم بین المللی روابط عمومی در ایران را از سال 1385 مورد حمایت قرار داده است.

صحبت درباره ارتباط برای ما، کارگزاران روابط عمومی و ارتباطات، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، هیچ چیز برای ما مهمتر از این مطلب نیست که به هم وصل شویم، دارای شبکه ارتباطی باشیم و بدانیم همکاران ما در سراسر جهان چه می کنند، هنگامی که چالش های پیش روی ما و حرفه ما، در حال افزایش است؛ این موضوعات، اهمیت ویژه ای می یابند، چرا که ما باید درباره چالش ها صحبت کنیم.

ما در برهه فوق العاده ای از زمان زندگی می کنیم که جهان متصل شده به هم، به صورت دیجیتالی تغییر می کند و انتظار می رود تا سال 2025 که همه دستگاه های متصل در سراسر جهان با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و باعث ایجاد داده ها می شوند، به 10 برابر جمعیت جهانی یا 75 میلیارد دستگاه برسد، این دموگرافیک اطلاعات با شیوع پاندمی Covid-19 به شدت تسریع شده است.

بادگیری کلیدی از Covid-19 استفاده از ماسک، حفظ فاصله و جلسه آنلاین نخواهد بود، ماندگارترین میراث Covid-19 این حقیقت خواهد بود که ما دیگر به حالت نرمال بر نمی گردیم؛ زیرا از این به بعد نرمال، یک معضل خواهد بود.

به یاد داشته باشید که در دهه قبل، روابط عمومی سرآمد با رویکردهای ارتباط از بالا به پایین با هدف آگاهی عمومی و حضور تعریف می شد، اما، امروز، در جهانی زندگی می کنیم که مردم انتظار رویکرد شخصی، داشتن هدف در کار به جای نتایج تجاری، توجه به پاسخگویی سازمانها به جهان امروز را دارند و شرکتها و برندهای معروف به این موضوع تأکید دارند که آنچه که آنها می گویند، باید انجام شود، بنابراین مردم، ارتباط قوی بین گفتن و عمل کردن را درخواست می کنند.

در حال حاضر کمپین های روابط عمومی که به عنوان بخشی از برنامه جایزه جهانی انجمن بین المللی روابط عمومی مورد توجه قرار گیرد، دقیقاً بر همین موضوع متمرکز شده است که جوایز را به ارزشهای متقابل پذیرفته شده، حقیقت و همدلی اعطاء کنیم.

اینها همه نشان می دهد که نقش ما به عنوان کارگزار روابط عمومی و ارتباطات در حال تکامل است، امروز بهترین موقعیت را داریم تا چالش ها را به فرصت تبدیل کنیم. زیرا دست اندرکاران روابط عمومی در تقاطع بین گفتن و انجام دادن زندگی می کنند، این وظیفه است که ارتباط بین گفتن و انجام دادن را با ارتباطات و کمپین های روابط عمومی که مبتنی بر هدف، اعتماد و اخلاق است، تقویت کنیم.

این به ما کمک می کند تا تغییر زمان را رهبری کنیم، استانداردهای حرفه خود را بالا ببریم و آینده بهتری را که همه آرزو آن را داریم، ایجاد کنیم.

در پایان، می خواهم خبر خوشی را به این سمپوزیوم بدهم که واکسنی پیدا شده که حدود 90 درصد بر بیماری Covid-19 موثر است که این نشانه خوبی را برای آینده نشان می دهد.

 

 

24 آبان, 1399 0 دیدگاه

اعلام فهرست برگزیدگان هفدهمین دوره جشنواره برترین های روابط عمومی ایران

 

دبیرخانه سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی و جشنواره برترین های روابط عمومی ایران، فهرست برگزیدگان هفدهمین دوره این جشنواره را اعلام کرد.

 • ارتباطات رسانه ای

ملی:

 • روابط عمومی بانک رفاه کارگران-آقای مهندس فرهی
 • روابط عمومی گروه مالی گردشگری-آقای نیکرویان
 • روابط عمومی بیمه ملت-خانم مهندس حسینی
 • روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور-آقای مهندس سمیعی
 • روابط عمومی شرکت نفت ایرانول – خانم مهندس افتخاری

استانی:

 • روابط عمومی علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان-آقای دکتر محمدی
 • روابط عمومی شرکت عمران و توسعه شهر جدید هشتگرد-آقای پیغمبردوست
 • روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس-آقای خادمی پور

ارتباطات الکترونیک و مجازی

ملی:

 • روابط عمومی اپراتور ایرانسل-آقای دکتر عسگری
 • روابط عمومی بانک مسکن-آقای احمدی
 • روابط عمومی بانک سپه-آقای دکتر اسکندری

استانی:

 • روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان-آقای مهندس صفریان
 • روابط عمومی شرکت فولاد صنعت بناب-آقای مهندس خیری
 • روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج-آقای صفایی

برنامه ریزی ارتباطی

ملی:

 • روابط عمومی بانک صادرات-آقای دکتر پاک‌آیین
 • روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران-آقای زندی
 • روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور-خانم زارعان

استانی:

 • روابط عمومی شرکت عمران و توسعه شهر جدید پرند-آقای مهندس نجاری
 • روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی استان گلستان-آقای رضوانی
 • روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی-آقای کاظم زاده
 • روابط عمومی شهرداری بندر امام خمینی (ره)-آقای ادیبی

مدیریت راهبری روابط عمومی

ملی:

 • روابط عمومی وزارت نفت-آقای نوری
 • روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران-آقای مهندس ضیغمی
 • روابط عمومی شرکت نیروی منابع آب و برق ایران-آقای خنده جام
 • روابط عمومی  و امور بین الملل شرکت دخانیات جمهوری اسلامی ایران-آقای مهندس عظیمی

استانی:

 • روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان-آقای دکتر ترابی
 • روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان-آقای مهندس فروغی‌نیا
 • روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی -درمانی استان زنجان-آقای دکتر محمدی
 • روابط عمومی مجتمع مس سونگون-آقای اسمعلی

پژوهش ارتباطی

ملی:

 • روابط عمومی انستیتو تغذیه و تحقیقات تغذیه‌ای کشور-آقای دکتر امیرصالحی

استانی:

 • روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان-آقای مهندس صفریان
 • روابط عمومی مجتمع مس سونگون-آقای اسمعلی
 • روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی-آقای خسروشاهی

ارتباطات مردمی و تکریم ارباب رجوع

ملی:

 • روابط عمومی شرکت بیمه آسیا-آقای دکتر خرمی
 • روابط عمومی کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)-آقای سمیعی

استانی:

 • روابط عمومی اداره کل ثبت و اسناد استان تهران-آقای خلیل‌زاده

ارتباطات فرهنگی (تبلیغات و انتشارات)

ملی:

 • روابط عمومی شرکت بیمه ما-آقای شکری
 • روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور-آقای دکتر صرامی

استانی:

 • روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان-آقای مهندس امیری
 • روابط عمومی شرکت فولاد صنعت بناب-آقای مهندس خیری
 • روابط عمومی مجتمع مس شهر بابک-آقای بهشتی پور
 • روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران-آقای حسینی

اطلاع رسانی کرونا

ملی:

 • برنده ای نداشتیم

استانی:

 • روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان-آقای مهندس امیری
 • روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی زنجان-آقای دکتر محمدی
 • روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی شهید بهشتی-خانم کریمی
 • روابط عمومی مجتمع مس شهر بابک-آقای مهندس بهشتی پور
 • روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران-آقای مهندس صالحی

 

 

 

20 آبان, 1399 0 دیدگاه

اعلام برنامه و نحوه پخش زنده شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی

برنامه نهایی شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی اعلام شد.

براین اساس در مراسم افتتاحیه، علاوه بر گزارش و سخنرانی دبیر سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی و پخش پیام رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی، خانم دکتر سیماسادات لاری، سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سخنرانی می کند و در مراسم اختتامیه، علاوه بر قرائت سند نهایی دوره شانزدهم سمپوزیوم، دکتر سلیمانی امیری رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران سخنرانی خواهد کرد.

همچنین در بخش علمی هشت مقاله از 5 سخنران خارجی و سخ سخنران دااخلی ارائه خواهد شد.

ضمناً علاقه مندان می توانند از طریق لینک زیر این رویداد را دنبال کنند:

http://Seminaronweb.ir/16th_PR_Symposium

 

10:00 8:40                                                 مراسم افتتاحیه
8:40 پخش آیاتی از کلام‌الله مجید
8:45 پخش سرود جمهوری اسلامی ایران
  پخش تیزر
8:50 شروع مراسم – آقای علی ظهوریان
8:55 خیرمقدم و ارائه گزارش دبیر کل سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی ـ دکتر هوشمند سفیدی
9:15 پیام رئیس محترم انجمن بین‌المللی روابط عمومی – خانم دکتر سوتلانا استاوریوا
9:25 سخنرانی خانم دکتر سیماسادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی – دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
9:50 اعطای نشان‌های ویژه و لوح سپاس مدیران ارشد ارتباط گستر، مدیران و کارشناسان برتر روابط عمومی و حامیان
                     نشست اول علمی- تخصصی
رئيس هیئت رئيسه: دکتر علی فروزفر

اعضاء: دکتر کیانوش جهانپور، دکتر امیرمسعود امیرمظاهری، دکتر امید مسعودی

ساعت ارائه‌کننده موضوع زبان
10:55 – 10:30 پروفسور بانو بِیبارز هوکس

استاد دانشگاه استانبول ترکیه

کرونا ویروس و بررسی تأثیرات

نظری و عملی بر روابط عمومی

انگلیسی
11:30 – 11:00 دکتر هادی خانیکی

استاد دانشگاه علامه طباطبایی

کرونا و جابه جایی مفاهیم بنیادی

در روابط عمومی

فارسی
12:00 – 11:30 فیلیپ بورِمانس، عضو هیئت مدیره ایپرا، مدرس و متخصص ارتباطات بحران از کشور بلژیک و مدیر روابط عمومی IBM تأثیرات بلندمدت تکنولوژی های جدید مورد استفاده طی دوران کرونا بر حرفه روابط عمومی انگلیسی
12:25 – 12:00 دکتر ماکسیم بِحار سخنران حرفه ای از کشور بلغارستان ویژگی های روابط عمومی جدید

در دوران پساکرونا

انگلیسی
12:25 دکتر علی فروزفر جمع بندی نشست اول فارسی
13:00                                        ناهار، نماز و استراحت

 

نشست دوم علمی تخصصی
رئيس هیئت رئيسه: دکتر علی فروزفر

اعضاء: دکتر داود نعمتی انارکی، دکتر احمد یحیایی ایله ای، دکتر اسماعیل قدیمی

ساعت ارائه‌کننده موضوع زبان
14:30 – 14:00 پروفسور تام واتسون، استاد رسانه و ارتباطات از انگلیس بررسی تاریخی بحران ها و عملکرد روابط عمومی با تأکید بر بحران کرونا انگلیسی
15:10 – 14:40 دکتر حمید ضیایی پرور

استاد دانشگاه

کرونا ویروس، دموکراسی دیجیتالی و

روابط عمومی از راه دور

فارسی
15:50 – 15:10 دکتر انریک اوردیکس

استاد دانشگاه بارسلونای اسپانیا

شاخص های ارزشیابی

روابط عمومی موثر در شرایط شیوع کرونا

انگلیسی
16:30 – 15:50 دکتر عطاء الله ابطحی

استاد دانشگاه

کرونا و پارادایم روابط عمومیِ نمایی فارسی
16:30 دکتر علی فروزفر جمع­بندی فارسی
                                     برنامه اختتامیه
17:05 قرائت بیانیه تهران – دکتر علی فروزفر نائب رئیس “خانه روابط عمومی ایران” و دبیر هیئت داوران سمپوزیوم
17:10 قرائت شعر – احمد دولتخواه شاعر معاصر جامعه روابط عمومی
17:15 سخنرانی جناب آقای دکتر سلیمانی امیری رئیس کل محترم بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران
17:35 تقدیر از روابط عمومی های برتر کشور

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 آبان, 1399 0 دیدگاه

Introducing the Speakers of the Sixteenth Virtual International Symposium

Introducing the Speakers of the Sixteenth Virtual International Symposium, Tehran, I.R.Iran, 11 November 2020

Coronavirus: lessons learned for Sustainable and Effective Public Relations.

Tom Watson

 

Prof. Dr. Tom Watson

-Emeritus professor of Media & communication, Bournemouth University

-Chair of International History of Public Relations Conference.

_______________________________________________________

svetlana_stavreva

Mrs. Svetlana Stavreva, 2020 IPRA President

(Inaugural Address)

IPRA president (2019-2020)

Head of Communications at IBM in Austria

_______________________________________________________

Dr. Hooshmand Sefidi
Secretary of International Public Relations Symposium in Iran
Ex-Advisor to the Minister and Public Relations Department, Ministry of Health and Medical Education
President of Public Relations House(Confederation) in Iran

_______________________________________________________

 

هادی خانیکی

Prof. Dr. Hadi Khaniki

Professor of Communication, Allameh_e_ Tabatabee University

Ex-Deputy Minister, Ministry of Sciences and Technology, I.R.Iran

________________________________________________________

ابطحی

Dr. Ataolah Abtahi

Academic Member of Media Management, Science and Research University.

Director of different Departments in

Islamic Republic of Iran Broadcasting (IRIB)

________________________________________________________

Maxim

Dr. Maxim Behar

CEO and Chairman of the Board of M3 Communications Group, Inc.

President, World Communications Forum Association, Davos, Switzerland
Ex ICCO President, Inducted into the Global PR Hall of Fame in London

 

________________________________________________________

Banu Hawks

Prof. Dr. Banu Baynars

Academic Member of Faculty of Communication, Kadir Has University, Istanbul, Turkey.

Chair of public relations and information Department. Kadir Has University.

________________________________________________________

philib

Mr. Philippe Borremans

Member of the Board of the International Public Relations Association

Emergency Risk Communication Consultant at the World Health Organization

Guest lecturer on Crisis Communication at several universities across Europe and North Africa

_______________________________________________________

حمید ضیاپرور

Dr. Hamid Ziaeeparvar

Ex-Director-General of Public Relations Department, Cultural Heritage, Tourism and Handicrafts Organization.

-Media and Public Relations Instructor at different Universities.

Former Director-General of Media Planning and Studies Office, Ministry of Culture, I.R.Iran

________________________________________________________

Enric

Dr. Enric Ordeix

-President of the Global Communication Institute

-Full time professor of Corporate and International Public Relations in Barcelona

________________________________________________________

 

Important Note:

Kindly be informed that we provide appropriate ground that everybody throughout the world can enjoy from the presentations of our distinguished and renowned speakers with having access to Symposium link.

پخش جهانی شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی
28 مهر, 1399 0 دیدگاه

پخش جهانی شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی

با هماهنگی انجمن بین المللی روابط عمومی، قرار است شانزدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی به طور زنده و از طریق اینترنت پخش جهانی شود.

براین اساس قرار است بالغ بر 1100 عضو ایپرا از 110 کشور در صورت تمایل از طریق زنده مراسم روز 21 آبان ماه را به طور زنده دنبال کنند.

در این مراسم رئیس انجمین بین المللی روابط عمومی، پیام خود را قرائت خواهد کرد و 8 مقاله از کشورهای ایران، بلغارستان، بلژیک، ترکیه و انگلیس ارائه خواهد شد.