افکارسنجی و نظرسنجی

افکارسنجی و نظرسنجی امکان دریافت آمار و ارقام را برای کسب و کار یا ارگان و سازمان شما را فراهم می کند بدین ترتیب می توانید با داشتن آمار و ارقام بهترین نتیجه را کسب کنید . خدمات افکارسنجی : “موسسه روابط عمومی با 20 سال سابقه در اجرای طرح های مختلف افکارسنجی و مطالعات ارتباطی، آمادگی آن را دارد تا درخواست و نیازهای شما را در این زمینه در اسرع وقت و هر نقطه از کشور و با بهره گیری از کادر مجرب و ماهر عملی سازد.

افکارسنجی

انواع طرح های افکارسنجی

“موسسه روابط عمومی آرمان” به تجربه دریافته که شیوه های مختلف خدمات افکارسنجی به مرور توسعه یافته است، برخی از این شیوه ها عبارتند از خدمات نظرسنجی یا تحلیل نظر در داخل و خارج از سازمان، تحلیل محتوای مطبوعات، رسانه و نامه های مردمی، پاسخگویی به سئوالات نمایندگان مجلس و پیام های دریافتی از طرق مختلف، تحلیل گفتمان، تحلیل اثر یا خدمات اثرسنجی که از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و می تواند گویای بازدهی و اثربخشی سرمایه گذارهایی شما باشد، رضایت سنجی شغلی، تحلیل تصویر، تحلیل سرمایه اجتماعی سازمان، تحقیقات بازار، تحلیل مخاطب و سنجش رضایت مشتریان، جملگی شیوه های مختلف خدمات افکارسنجی را تشکیل می دهند و استفاده از همه آنها در روابط عمومی، گنجینه معرفتی ارزشمندی را در اختیار قرار می دهد که بتوان پیام های اثربخشی را تولید و عرضه کرد که بتوانند بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشد و مهمتر از همه اینکه، اطلاعات دریافتی از طریق افکارسنجی ها، به ما نشان می دهد باید چه تغییراتی را در رفتارها، سیاست و برنامه های سازمان تغییر دهیم و اصلاح کنیم.

افکارسنجی مهمترین کار روابط عمومی

بی تردید، شاه بیت فعالیت های روابط عمومی، سنجش افکار و پژوهش های ارتباطی است، زیرا، امکان آن را فراهم می سازد تا دیدگاهها، نقدها و صدای مردم به درون سازمان راه پیدا کند و از این طریق، عنصر “شنیدن” در روابط عمومی به واقعیت تبدیل شود، بنابراین برای شناخت یک روابط عمومی علم گرا و مخاطب محور، مهمترین معیار توجه به این بخش از فعالیت های روابط عمومی است.

انواع طرح های افکارسنجی
انواع طرح های افکارسنجی

نمونه های از طرح های افکارسنجی

“موسسه روابط عمومی آرمان” در طی 20 سال اخیر، پروژه های متعدد خدمات افکارسنجی را اجرا کرده است، مثل سنجش نظرات مردم درباره بنزین آزاد یا سهمیه ای، انجام رضایت شغلی کارکنان سازمان جنگل ها و مراتع کشور، تحلیل محتوای مطبوعات پیرامون سازمان تأمین اجتماعی، خدمات اثرسنجی فعالیت های تبلیغاتی بانک کشاورزی، تحلیل نامه های مسافران شرکت قطارهای رجا و…

 

خدمات افکارسنجی الکترونیکی

در طی سالهای اخیر با ظهور اینترنت و شکل گیری وب سایت های مختلف، این ظرفیت حاصل شده است که خدمات نظرسنجی الکترونیکی در کنار نظرسنجی دستی و میدانی، مرسوم شود. ما در این زمینه هم با شما هستیم و می توانیم چنین سامانه ای را برای شما راه اندازی کنیم.

خدمات افکارسنجی انتخاباتی

“موسسه روابط عمومی آرمان” با عنایت و تسلط به بازاریابی سیاسی و بهره گیری از استادان تبلیغات، روابط عمومی و علوم سیاسی، آمادگی آن را دارد تا طرح های افکارسنجی انتخاباتی را در گستره منطقه ای، استانی، و ملی برای شما اجرا کنند؛ ما در این زمینه، از متدهای علمی پل لازارسفلد پدر نظرسنجی های انتخاباتی بهره می گیریم و واقعیت و ظرفیت رأی یابی را در اختیار قرار می دهیم.

نگاه پروژه ای به خدمات افکارسنجی

“موسسه روابط عمومی آرمان” براین باور است که طرح های خدمات افکارسنجی را نیز باید مثل پروژه در نظر گرفت و قبل از اجرا، جنبه های مختلف آن را از قبل اهداف، زمانبندی، طرح اجرای ثبت بررسی کرد.

نکته دیگر اینکه باید برای همه طرح های شاخص و ملی، طرح خدمات افکارسنجی در نظر گرفت و توجه کرد این نوع نظرسنجی باید هم قبل از اجرای طرح های بزرگ و هم پس از آن اجرا شود.

مزیت افکارسنجی ها

مزیت موسسه روابط عمومی آرمان در اجرای طرح های خدمات افکارسنجی، تسلط تیم مدیریتی و اجرایی بر مباحث علمی  مرتبط با این فعالیت است، لذا هم ویژگی، به ما امکان می بخشد تا تحلیل های ارتباطی به شما بدهیم و کارآیی طرح های خدمات افکارسنجی ارتقاء دهیم. همچنین، واقعی بودن هزینه اجرای طرح ها و پرهیز از دریافت مبالغ سنگین، از ویژگی های فعالیتی ماست، همچنین پروژه های افکارسنجی این موسسه را استادان ورزیده به عنوان مدیر پروژه هدایت می کند که این هم ارتقای کارهای آنها کمک می کند.